Quest Werribee Aparthotel

Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum
Vi öppnar Booking.com i en ny flik för en rättvis jämförelse.
Quest Werribee Aparthotel
$$$$

Beskrivning

Det 4-stjärniga fantastiska Quest Werribee Aparthotel har varuautomat och gratis tidningar. Det ligger 2 km från Werribee Open Range Zoo, och nära underhållningsdistriktet. Detta fantastiska hotell erbjuder också gästerna Wi-Fi i hela boendet.

Läge

Här bor du inom 3 km från Victoria State Rose Garden och bara en kort promenad från Bungies Hole. På 10 minuters promenad från hotellet finns Werribees hjärta. Stället ligger centralt i i turistområdet, bredvid flod. Underhållningsalternativ i området inkluderar Grange Reserve ungefär 10 minuters bilresa från Quest Werribee Aparthotel.

Tack vare sitt läge nära tunnelbanestationen erbjuder detta hotell närhet till olika delar av Werribee.

Rum

Alla luftkonditionerade rum är inredda med skrivbord och har plattskärms-TV med satellitkanaler och kabel-TV-kanaler. Dessutom finns det te-/kaffebryggare samt personligt kassaskåp. De separata badrummen har badlakan och handdukar.

Äta och dricka

Golden Grill Turkish Restaurant, som erbjuder turkiska maträtter, ligger bara 5 minuter bort till fots.

Fritid och business

Quest Werribee Aparthotel erbjuder också fitnesscenter, ett utmärkt turistområde och grillar. Det finns ett fitnesscenter med ett brett utbud av sporter.

Bra att veta
Incheckning/Utcheckning
från 14:00-22:00
från 07:00-10:00
Bekvämligheter
på plats finns en allmän parkering till ett pris av AUD 15 per natt (i vissa fall kan bokning krävas).
Wi-Fi finns tillgänglig och är gratis.
Övrig information
Husdjur
Husdjur tillåts på begäran.
Byggnad
Antal våningar:4
Antal rum:52
Priskalender
Kolla tillgänglighet och priser för dina valda datum!

Rum och tillgänglighet

Studiolägenhet
  • Max:
    2 personer
  • Sängalternativ:
    King size-säng
Lägenhet med 1 sovrum
  • Max:
    3 personer
  • Sängalternativ:
    King size-säng
Lägenhet med 1 sovrum tillgängligt med rullstol
  • Max:
    3 personer
  • Sängalternativ:
    King size-säng
Visa 1 till rumstypMindre

Faciliteter

Viktiga bekvämligheter

Wi-Fi
Parkering

AUD 15 per natt

Bagageförvaring
24-timmars tjänster

24-timmars säkerhet

Fitness/ Gym

Fitnesscenter

Tvätt
TV

LCD-TV

Hiss

Idrott och Fitness

  • Fitnesscenter

Service

  • Rumsservice
  • Tvätt
  • Kemtvätt
  • Utflykts-/biljettservice
  • Matinköpsservice

Mat och dryck

  • Frukost i rummet

Affärsfaciliteter

  • Mötes-/bankettfaciliteter
  • Fax-/fotokopiering

Barn

  • Barnsängar
  • Barnpassning/barnomsorg

Spa och Fritidsfaciliteter

  • Grill faciliteter

Rumsutrustning

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning
  • Ljudisolerade rum
  • Sittgrupp
  • Trädgårdsmöbler
  • Te- och kaffefaciliteter
  • Matbord
  • Strykservice

Badrum

  • Tvättmaskin
  • Gratis toalettartiklar

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Torktumlare
  • Köksgeråd

Media

  • LCD-TV
  • Radio väckarklocka

Inredning

  • Heltäckningsmatta
Visa alla faciliteterDölj faciliteter

Viktig information om Quest Werribee Aparthotel

💵 Lägsta rumspris 1366 SEK
📏 Avstånd till centrum 800 m
🗺️ Läget 8.6
✈️ Avstånd till flygplats 24.7 km
🧳 Den närmaste flygplatsen Melbourne Avalon Flygplats, AVV

Läge

Adress
Adressen har kopierats.
69 Synnot Street, Werribee, Australien, 3030
Kartvisning
69 Synnot Street, Werribee, Australien, 3030
  • Populära sevärdheter
  • I närheten
  • Restauranger
  • Hotell i närheten
Timezone
150 m
Mynt Lounge
280 m
Sunny Thai Massage
440 m
Restaurang
Raffael's Cafe Bar & Grill
190 m
Restaurang
Salsa Mexican Restaurant
330 m
Restaurang
Truck Stop Deluxe
210 m
Restaurang
The Social Sutra
230 m
Restaurang
Ghazal Indian Restaurant
250 m
Restaurang
Curry Guru
230 m
Restaurang
Wolf On Watton
200 m
Restaurang
Olive's Pizza
230 m
Restaurang
The South Corner
250 m
Restaurang
Coffee Pot Cafe
290 m
Restaurang
Ploy Thai
250 m

Recensioner av Quest Werribee Aparthotel

8.6 /10
Utmärkt
849 recensioner
Verifierade recensioner  
Upptäck topprankade alternativ genom verifierade recensioner från vår webbplats och Booking.com.
Har du bott där?
Dela din upplevelse med oss.
Skriv en recension

Vanliga frågor om Quest Werribee

Hur långt är det från det fantastiska hotellet Quest Werribee Aparthotel till centrum?
Werribees centrum kan nås inom 10 minuters promenad från det fantastiska hotellet Quest Werribee Aparthotel.
Vilken flygplats ligger närmast det 4-stjärniga Quest Werribee Aparthotel?
Det 4-stjärniga Quest Werribee Aparthotel ligger 23 minuters bilresa (25 km) från flygplatsen Melbourne Avalon.
Finns det parkering på hotellet Quest Werribee Aparthotel?
Ja, hotellet Quest Werribee Aparthotel har en allmän parkering på plats.
Vad kostar det att bo på detta hotell?
Priserna på detta hotell börjar på 141$.
Vilka betalningsmetoder accepteras på det 4-stjärniga fantastiska Quest Werribee Aparthotel?
På det 4-stjärniga fantastiska Quest Werribee Aparthotel kan gästerna betala med Mastercard, Visa och American Express samt andra betalningsmetoder.
Vilka rumstyper finns på det fantastiska Quest Werribee Aparthotel?
Det fantastiska Quest Werribee Aparthotel erbjuder sådana rumstyper som Lägenhet med 1 sovrum, Lägenhet med 2 sovrum och Lägenhet med 3 sovrum.
Vilka bekvämligheter erbjuds i rummen på det fantastiska 4-stjärniga hotellet Quest Werribee Aparthotel?
De flesta rummen på det fantastiska 4-stjärniga hotellet Quest Werribee Aparthotel har Wi-Fi och kabel-TV-kanaler och har separata badrum med badlakan och handdukar. Dessutom har alla rum ljudisolerade fönster samt skrivbord.
Erbjuder Quest Werribee Aparthotel bekvämligheter för affärsresenärer?
För affärsresenärer erbjuder Quest Werribee Aparthotel konferensrum såväl som kopiator och skrivbord.
Vilka bekvämligheter finns på detta fantastiska hotell?
Detta fantastiska hotell har sådana bekvämligheter som varuautomat och gratis tidningar, medan gästernas säkerhet kommer att garanteras med kassaskåp och 24-timmars säkerhet.
Vilka barntjänster erbjuder det fantastiska Quest Werribee Aparthotel?
Sådana tjänster som barnomsorgstjänster kommer att vara mycket användbara för gäster som bor på det fantastiska Quest Werribee Aparthotel med sina barn.
Kolla rum och priser
Incheckning
Välj datum
-
Utcheckning
Välj datum
Rum och Gäster2 Gäster, 1 rum